Jeśli zastanawiacie się co ciekawego przeczytać, oto nasze propozycje.

Zachęcamy do czytania.

G.G. Márquez, Miłość w czasach zarazy- powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcíi Márqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników całym świecie.

Y. N. Harari, Homo Sapiens. Od zwierząt do bogów - historia człowieka – od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.

Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

E. G. Sáenz de Urturi, Cisza Białego Miasta - pierwsza część fenomenalnej „Trylogii Białego Miasta”, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji.
Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wyjść skazany za tamte zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają stare obawy i strach, ludzi zaczyna ogarniać przerażenie. Rozpoczyna się wyścig z czasem, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a każdy dzień przynosi kolejny zwrot w śledztwie.


V. E. Frankl,  Człowiek w poszukiwaniu sensu – metafizyczne rozważania o człowieku i jego miejscu we wszechświecie są Ci bliskie? Chcesz zgłębiać meandry ludzkiej psychiki? Sięgnij po książkę, która nazywana jest jedną z najbardziej znaczących lektur w literaturze psychiatrycznej od czasu dzieł Freuda.  Autorem książki jest były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz. To poruszający serce i umysł esej, który prezentuje odarte z empatii zachowania ludzkie, jakie pisarz obserwował i jakich doświadczał w rzeczywistości obozowej. Odkrywaj wraz z nim, do czego tak naprawdę zdolny jest człowiek, kiedy dąży do poszukiwania sensu życia.  Przeczytaj tę książkę i sam odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest sens Twojego życia, a być może zmienisz całkowicie swoje priorytety, jakimi na co dzień się kierujesz.

A. Huxley, Nowy wspaniały świat - to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą.

K. Millay, Morze spokoju – powieść o młodzieńczych trudnych relacjach i samotności. Poznają się w liceum, ale z czasem jest coraz więcej pytań bez odpowiedzi. Chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.

R. Donovan, Gdybym wiedziała - „Każdy z nas dysponuje własną, pokrętną wersją prawdy, skażoną tym, jak postrzegamy dane wydarzenie. I czasem to jedyne, co mamy.” W rodzinie Lany każda kobieta ma pewną, wydawałoby się, dobrą cechę – która jednak przynosi jej tylko nieszczęście. Wiara, zaufanie, życzliwość i odwaga niszczą ich życie, chociaż powinny je budować. Klątwą Lany jest absolutna szczerość. Dziewczyna przeczuwała, że ta cecha może ją kiedyś zniszczyć, ale nie miała pojęcia, jak dramatyczne będą tego okoliczności. Gdy mimowolnie staje się świadkiem strasznych wydarzeń, decyduje się milczeć, sądząc, że prawda i tak jej nie uratuje. Niestety, biegu wydarzeń nie da się zatrzymać. Czy z tej sytuacji jest w ogóle jakiekolwiek wyjście? Początek formularza

Ch. Petitcollin, Jak nie dać sobą manipulować - każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Książka pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli.
Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który wysysa z ciebie pozytywną energię.

H.Coben, O krok za daleko – ojciec od miesięcy szuka zaginionej córki, Paige. Sytuacja się jednak komplikuje. W mieszkaniu, w którym koczowała dziewczyna, zostają znalezione zwłoki jej przyjaciela. A kiedy żona Simona, do której ktoś strzelał, walczy o życie, on musi zadać sobie pytanie w co wplątała się ich córka? Aby znaleźć odpowiedź, Simon posunie się nawet o krok za daleko.

S. Cameron, Światło ukryte w mroku - przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich – Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły w Przemyślu trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu.

Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć…

A. Hansen, Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii - książka tłumaczy, jak korzystać z najnowszych technologii, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji i lęku. Autor dzięki prowadzonym badaniom nad internetem odkrywa tajemnice działania mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki, jak zredukować stres i poprawić koncentrację. Książka pomoże Ci zadbać o zdrowie Twojego mózgu !

Wyloguj-swoj-mozgwiato-ukryte-w-mrokuSapiens-od-zwierzt-do-bogowNowy-wspaniay-wiatMorze-spokojumio-w-czasie-zarazyGdybym-wiedziaaCzowiek-w-poszukiwaniu-sensuc7-jak-nie-dac-soba-manipulo200CobenCisza-Biaego-Miasta

 

 

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
Wczytaj więcej load all