Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia 2019 r. klasy 1B oraz 1A wraz z opiekunami tj.  panią  Małgorzatą Chwedczuk, panią Iwoną Różnowicz oraz panem Robertem Smędrą udały się na wycieczkę do Warszawy.

            Wyprawa do Stolicy rozpoczęła się ciekawą lekcją w Muzeum Narodowym, której  tematem było użycie motywów biblijnych, literatury antycznej oraz średniowiecznej w obrazach znanych artystów. Podczas lekcji poruszony  został problem kobiecości i męskości podparty przykładami prezentowanych obrazów, na których pojawił się jeden z najsławniejszych herosów- Achilles- przebrany za kobietę.

Po  lekcji muzealnej uczniowie spacerkiem udali się do Złotych Tarasów na  ciepły posiłek i małe zakupy.  W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej na spektakl pt. „Madame Butterfly”. Niesamowite wykonanie sztuki, scenografia oraz aranżacja światłem wywołały w widzach wielkie emocje, które długo nie opuszczały wszystkich.

            Bez wahania wycieczkę należy uznać za bardzo interesującą i udaną! Pierwszoklasiści nie mogą doczekać się kolejnych bliskich spotkań z  najwyższej jakości  kulturą oraz rozrywką,  jakie  oferuje nam nie tak odległa stolica naszego kraju.

                                                                                       Opracowała:   Aleksandra  Grabiec  

GALERIA ZDJĘĆ

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
Wczytaj więcej load all