My  chcemy pokazać, że młodzież czyta książki i daje dobry przykład dorosłym. Zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w V edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” połączonej z piknikiem „Platerka czyta”. Akcja odbędzie się 7 czerwca o godz. 10.00 w Parku Radziwiłłowskim. Chcemy sprawić, aby cała szkoła rozłożyła się na trawie i wspólnie poczytała książki.. Celem akcji jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób. Na Piknik należy zabrać książkę (może być także ulubiona z dzieciństwa), koc, prowiant i nakrycie głowy. Mile widziane przebranie oraz plakaty związane z czytaniem i książką. Będziemy  wspólnie czytać książki, rozmawiać, śmiać się i dobrze się bawić. Spotkanie trwać będzie od godz. 10.00 do 11.30.

Oprócz czytania organizatorzy zaplanowali quizy, kalambury czytelnicze oraz głośne czytanie ulubionych książek z dzieciństwa.

Akcja w Parku Radziwiłłowskim rozpocznie się o 9.50. Zgłoszenia uczestnictwa w pikniku przyjmuje biblioteka szkolna i klasa 1d.

Serdecznie zapraszamy .

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
Wczytaj więcej load all