Termin: czerwiec 2019

Program:

I dzień

Zbiórka w ustalonym miejscu. Przejazd do Poznania.  Spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie: Ostrowa Tumskiego – najstarszej części Poznania.. Katedra poznańska wraz z podziemiami. Przejście na Śródkę pod słynny mural 3D, który właśnie został ogłoszony jednym z „nowych cudów” Polski. Spacer przez Most Jordana (most zakochanych w Poznaniu) przez niegdyś najmniejsze miasto Rzeczpospolitej – Ostrówek.

Przerwa obiadowa

Zwiedzanie Starego Rynku i okolicy renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami o godz. 12, pręgierz z figurą kata, domki budnicze, waga miejska, kamienica pod daszkiem, Pałac Działyńskich, odwach, Góra Przemysła z Zamkiem Królewskim, studzienka bamberki, a także kościół Farny , dziedziniec Urzędu Miasta, siedziby prezydenta oraz rady miasta, rzeźba Koziołków na Placu Kolegiackim. Wjazd na wieżę widokową.

Rogalowe Muzeum Poznania – jeden z największych hitów turystycznych Poznania ostatnich lat! We wnętrzach tej niezwykłej placówki, dowiemy się, w jaki sposób powstaje najsłodszy symbol Poznania – Rogal Świętomarciński. Przejście na Plac Wolności gmachy Bazaru, Biblioteki Raczyńskich, Muzeum Narodowego – Poznań z XIX wieku. W tej okolicy wybuchło zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Przejazd i zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej – miejsca z czasów, gdy Poznań był miastem-rezydencją cesarza Niemiec: Zamek cesarski, Collegium Minus, pl. A. Mickiewicza, Opera, pomnik Poznańskiego Czerwca ‘56.

Przejazd do ośrodka. Kolacja. Nocleg.

II dzień

Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd i zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, zwanego wyspą władców lub chrzcielnicą Polski. Za czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego było jednym z najważniejszych ośrodków władzy. Przejazd i spacer po Polach Lednickich – miejsca corocznych spotkań młodzieży Lednica 2000, zainicjowanych przez o. Jana Górę. Na Polach Lednickich można zobaczyć słynną Bramę Rybę. Przejazd do Gniezna. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej i rynku. Katedra koronacyjna królów Polski, miejsce spoczynku Św. Wojciecha – pierwszego polskiego świętego, katedra z najbardziej znanym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce – słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Wizyta na rynku gnieźnieńskim – krótkie zwiedzanie. Przejście wzdłuż jeziora Jelonek do Muzeum Początków Państwa Polskiego – zwiedzanie połączone z projekcjami ciekawych filmów poruszających tematykę narodzin państwa Piastów. Przejazd i zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie – uznany za Pomnik Historii, jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

III dzień

Śniadanie. Wyjazd do Berlina - przejście przez Unter den Linden – najsłynniejszą ulicą Berlina pod Bramę Brandenburską. Zwiedzanie z zewnątrz: Plac Bebela, Uniwersytet Humboldta, Arsenał, Hotel Adlon, Plac Paryski, przejście pod siedzibę niemieckiego parlamentu Reichstag, po drodze odwiedzimy Pomnik Holocaustu,  przejście na Wyspę Muzeów i pod Katedrę berlińską (zwiedzanie z zewnątrz)  przejście na Alexanderplatz: Czerwony Ratusz, Wieża Telewizyjna, przejazd w okolice Dworca Zoo na Ku’damm zwiedzanie i dawnego centrum Berlina zachodniego: Kościół Pamięci, Europa Center, przejazd wzdłuż East Side Gallery - najdłuższego zachowanego fragmentu Muru Berlińskiego i jednocześnie największej galerii sztuki na świeżym powietrzu ,  jeśli starczy czasu, to odwiedzimy również Plac Żandarmerii (Koncerthaus, Katedry Niemiecka i Francuska). Czas wolny na Alexanderplatz lub Ku’damm. Obiadokolacja. Nocleg

 

IV dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd i zwiedzanie Zamku w Kórniku – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich, zamek słynnej Białej Damy, w sąsiedztwie którego położone jest największe i najstarsze polskie arboretum.

Przejazd pod słynny Pałac w Rogalinie – spacer po parku z przewodnikiem, możliwość zobaczenia słynnych Dębów Rogalińskich. Zwiedzanie wnętrz pałacu.

Przejazd i zwiedzanie Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – muzeum poświęcone życiu i twórczości wielkiego podróżnika Arkadego Fiedlera. Obiad. Przejazd do Białej Podlaskiej.

Cena: 850 zł     45 uczestników + 4 opiekunów

Cena zawiera: przejazd autokarem, usługę pilota, usługę przewodników miejscowych, bilety wstępu, wyżywienie według programu, ubezpieczenie NNW

 

Organizator: Dorota Pinczuk