Dnia 29 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły – Emilii Plater.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli  w uroczystej mszy w Kościele św. Antoniego, która została odprawiona w intencji naszej szkoły, uczniów i nauczycieli.

W tak ważnym dniu mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Michała Litwiniuka - Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Panią Małgorzatę Kiec - Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w  Białej Podlaskiej, o. Bogdana Augustyniaka OFMCap – Gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych  Kapucynów.

Tradycyjnie tego dnia przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Klasom pierwszym wręczono również kroniki, w których będą zapisywać najważniejsze wydarzenia z życia społeczności uczniowskiej, a tym samym, tworzyć historię szkoły.

Każdego roku maturzyści naszej szkoły wyjeżdżają na Litwę, aby odwiedzić grób Patronki – Emilii Plater. Uczniowie porządkują grób, składają wieniec i zapalają znicze z logo naszego liceum. Wieniec od wielu lat sponsoruje Pan Franciszek Maksymiuk. Jest to czas, kiedy uczniowie wspominają i oddają hołd Patronce. Tegoroczny wyjazd był już jedenastym.  Podczas akademii przedstawiono prezentację z tych niezwykłych miejsc, którą relacjonowała uczennica kl. 3f – Kinga Sakowicz. Wyjazd na grób Emilii Plater, od wielu lat, organizuje Pani Mirosława Górska, przy pomocy Pani Małgorzaty Chwedczuk i Pana Macieja Borsuka.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną przez klasę 2a, pod opieką Pani Danuty Pawluczuk. Była to niezwykła uroczystość. Uczniowie z wielkim profesjonalizmem wcielili się w postać Emilii Plater i w jej bohaterstwo. Wiersze, scenki sytuacyjne, świetnie dobrane piosenki, pomogły nam lepiej poznać postać Emilii Plater i odczuć to, co nasza Patronka mogłaby w tamtych chwilach przeżywać. Występ uświetnił walc karabinierów w wykonaniu uczniów tej klasy.

Wychowawczyni Pani Danuta Pawluczuk dziękuje klasie 2a za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości,

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY:

"Mury" z repertuaru Jacka Kaczmarskiego

"Dziś idę walczyć , mamo" i WALC D. Szostakiewicza

"Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" z repertuaru M. Rodowicz

"Zamiast" z repertuaru Edyty Gepert

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
Wczytaj więcej load all